Birdpix.Lt forumas
April 29, 2024, 06:00:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mano pirmoji tul?io fotosesija Jūros upėje Tauragės miesto ribose  (Read 4112 times)
Eugenijus Kavaliauskas
Administrator
Full Member
*****
Offline Offline

Posts: 183

14037410
WWW Email
« on: November 20, 2008, 12:15:45 pm »

U?duotis labai paprasta.
A? dar ganėtinai "?alias" ornitologijoje, todėl kreipiausi pagalbos į kolegas.
Pavasarinio kolegų susibėgimo Ventės rage metu pasinaudojau proga.
Kaip visada patarimų pa?ėrė Vytautas Jusys, o papildė Deividas Makavičius.
Papildoma reikiama informacija atėjo i? ?vejo, kuris pastoviai matydavo mane dominantį pauk?tį.

Gra?us rugpjūčio rytas.
Pirmai ?valgybinei i?vykai, kaip darau visuomet, pasiėmiau tik ?iūronus.
Susiradau patogią poziciją upės vagos pakrantėje, kad galečiau kuo geriau matyti i abi jos puses.
Geriausiai tai daryti ties upės posukiu.
Po keliolikos minučių, ryto tyloje, pasigirdo pirmas pypsėjimas, lyg artėtų nematomas automobilis su įjungta signalizacija.
Tul?io balsas ganėtinai stiprus ir i?kart i?siskiria i? visų kitų ryto pauk?telių, kurie sukiojasi aplink.
Pastebejau, kad jis u?suka į jau jam seniai pamėgtas vietas med?ioklei, ramiuose u?utekiuose.
Jis mėgsta nutūpti ant sausos ?akelės kuri yra iki vieno metro auk?tyje vir? vandens ir i? ten stebėti ?uvytes. Pamates reikiamą grobį jis neria į vandenį ir jau tada, kaip pasiseks, nes nevisuomet jam tai sekasi, kadangi nerdamas jis u?simerkia, todel grobį gaudo aklai.
Pamatytos analizės pakako, kad suvokčiau ką daryti toliau, todėl 'susirinkau ?aislus´ ir keliavau namo, nes pradėjo land?ioti ?vejai, bėgioti sportinkai su ?uneliais ir t.t., o to mūsų herojus visai nemėgsta kaip ir savo gentainių.

Kitas rytas.

?į kartą pasiėmiau nedidelį pjūkliuką ir atvykęs apeinu reikiamus u?utekius.
I?pjausčiau patogias, sausas ?akas tul?io med?ioklei 100 metrų atstumu abiem kryptim, prie? tai i?sirinkęs pačią patogiausią vietą slėptuvės statymui, kur mėginsiu pirmą tul?io fotosesiją.
Tul?io med?ioklės teritorija nuo lizdo siekia apie 1 km. abiem kryptimis.
Kol dirbau savo "pai?inus" darbus tul?ys mane pastebėjo ir daugiau, tą rytą, jo nebemačiau, nes tai atsargus pauk?telis.

Viskas.

Surinkau savo instrumentus ir į namučius.

Kai keliesi dar saulutei nei?lindus i? u? horizonto, kai normalūs ?monės tik pradeda matyti sald?uosius sapnus, prasideda ?monos niurzgėjimas.
Sako ir pas ką taip tave kas rytą, patamsiais velnias ne?a, kaip į darbą?
Kad ir kaip bandai ai?kintis suprati, kad laikas rodyt rezultatą, nes gali būti kalamas bliūdukas prie lubų Shocked).


Kitas rytas 04:00.

Kai tyliai keliesi, gaspadinė palydi vienintele fraze – i?krypėlis Shocked) ir pučia į "dūdą" toliau, o a? laimingas susigriebęs "vamzd?ius" maunu pro duris.
Saulutė kyla, a? savo parengtoje vietoje stengiuosi kuo greičiau u?simaskuot, bet ir to nespėju, nes i?girstu tul?iuko 'signalizaciją´ ir viską metęs ?oku į krūmus.
Mano gra?uolis ?inoma nutupia ten kur buvo tikėtasi. Apsi?valgo, bet kadangi dar labai anksti,nieko nesimato, jis pasisukiojęs įjungia savo signalą ir nupypsi toliau upės vaga auk?tyn.
A? greit lendu lauk i? krūmų,grį?tu ir imu rengti stovyklą, nes ?inau, kad tas spartuolis 10-15 minučių bėgyje pasirodys.
Slėptuvė įrengta, a? viduje, ?tatyvas ir optika paruo?ta, laukiu savo laimikio. Kaip ir minėjau ilgai laukti nereikėjo. Mano i?svajotas elektrinių spalvų gra?uolis jau čia. Pirma pa?intis i? 4 metrų atstumo. Rankos dreba, ?irdis maskatuoja ir mintis, kad tik sufokusuotų. Pa?velgiu i?lėto per ie?kiklį, nuspaud?iu fotoaparato u?rakto mygtuką -pasigirsta fotoaparato signaliukas "pyp pyp" ir ... mano svajonė suklykia įjugusi savo signalizaciją, o a? likau tik su tuo fantastiniu vaizdu atmintyje.

Eilinį kartą renkuosi "?aislus", vėl nieko nepe?ęs ir į namučius.
Per?engiu namų slenkstį, ?eimyna ?inoma duoda klausimą:
Na tai kur ta "i?var?a"? Shocked)
Man beliko tik skėstelti rankom ir nukabinus nosį patylėti, bet dū?ioje a? jau ?inojau, kad ne?inia kiek reiks laiko, bet a? su savo tikslu susitarsiu.
?eimynai papasakojau istoriją, jie nusi?ypsojo, palinkėjo sėkmės, o a? laukiau kitos dienos.

Prabėgo kelios dienos, nes ?iemet labai sekėsi su "gerais orais".
Fotografui am?inai trūksta ?viesos, o dar ankstus rytas ir jei apniukę – jokių ?ansų gerai fotografijai nebelieka.Vistik sulaukiu gra?aus rytmečio. U?simaskuoju. ?į kartą atjungiu visus elektroninius zvimbeklius. Ryto tyloje pasigirsta senokai i?siilgtas pypsėjimas.
A? pozicijoje ir tul?iukas akimirksniu pra?niok?tęs pro mane, gal kelių centimetrų atstumu, nutupia ten kur man reikia. Mintimis paprasau Dievulio pagalbos ir galvoju, kad bent vieną kadrą pavyktų nuspausti ir ką ...
I?py?kinau visą seriją, o jis net dėmesio nekreipė. ?valgėsi į ?alis, tupčiodamas vaik?tinėjo tūda, siūda ta ?akele. Galų gale sesija baigta, ramiai, be triuk?mo tul?iukas pakyla ir pypsėdamas nuskrenda tolimesnei ?valgybai.



A? ka?kelintame danguje.
Po to dar buvo net kelios ir daug įspūdingesnės sesijos, bet ?i pati brangiausia.
Logged
Dainius
Guest


Email
« Reply #1 on: January 27, 2010, 10:29:06 am »

Smagus pasakojimas Smiley Daili foto Smiley
Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!