Paskutiniai įrašai

Puslapiai: [1] 2 3 ... 10
1
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Rugpjūtis 12, 2017, 10:49:07 am »
Birželio 18 diena - Verdiktas

Trumpa nakvynė Estijoje ir maratonas iki kelionės starto-finišo  vietos Tauragėje.
Sugrįžome 11:10
Viso nuvažiuota 5708 km.
Man penktoji išvyka kuri buvo absoliučiai nepanaši į buvusias, ypač klimatiniu atžvilgiu.
Viskas nuostabu, todėl mintys jau dabar dėliojasi 2019 metų išvykai.
Kelionė pasisekė nerealiai. Lietaus negavome visiškai. Visas kelionės periodas buvo praktiškai saulėtas. Jei nuotraukose matosi rūkas ar apniukęs oras tai tik todėl, kad buvome kalnuose ir debesyse.
Likau pamalonintas transporto kokybe ir firmos http://www.kemperija.lt/ servisu ir žinoma bosas Laimonas Mačiulis.
Mūsų pasirinkta transporto priemonė Twist V594MAX puiki. Ji keturvietė, bet idealiausias variantas važiuoti su šio modelio kemperiu dviese.
Kompanija ideali. Nežinau kaip vyrams vykusiems pirmą kartą su įspūdžiais, bet manau jie ir pasigavo šiaurinį virusą.
Finansinės išlaidos nesunkios vidutines pajamas disponuojančiam keliautojui.
Dviejų savaičių kelionė vienam žmogui kainavo 700€. (Kemperio nuoma, degalai,kelto bilietai). Kaina žinoma būtų dar mažesnė, bet porą kartų buvo pasinaudota mokamu servisu Norvegijoje patenkant į subtilias vietas prie paukščių, kavinukės, berbekiu ir kitas servisas.  Smulkios išlaidos besiruošiant kelionei namuose čia neįtrauktos.
Tam kartui tiek.
Nuotraukoje: Stanislovas Liepis, Bronislovas Ambrozas, Eugenijus Kavaliauskas.
Informacija bus pildoma... 
2
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Rugpjūtis 06, 2017, 04:12:45 pm »
Birželio 17 diena Suomijoje

 Paskutinis, ankstyvas šeštadienio rytas Suomijoje.
 05:30 Stasiui ilsintis su Broniumi iškiūtinam į pelkę. Rytas be debesėlio, pelkė kvietė skleidama įvairius garsus. Iš toli buvo girdėti vidutinių kuolinigų trelės, signalus leido dirviniai sėjikai, o dar toliau burbuliavo tetervinų pulkelis. Kaip seksis fotosesija žinojo tik aukštybės. Giliau žengti pelkėn gerai jos nežinant buvo pavojinga, todėl apsistojome prieigose. Netrukus mus pastebėjusi vidutinė kuolinga tradiciškai bandė vilioti paskui save gilyn pelkėn. Virš galvų nepatenkintas blaškėsi sėjikas. Nuostabu, neapsakomai grąžu...
  Porą valandų ir sesiją baigėme. Saulė kilo greit slėpdama pelkės paslaptingumą ir fotografo išsvajotą šviesą. Viskam ateina pabaiga. Grįžus radome dingusį Stanislovą, kuris taip pat ieškojo išskirtinio kadro tik kitoje pelkės pusėje.
  Mūsų laukė keltas, todėl pasilikti ilgiau neturėjome galimybės.
  Nuostabūs kraštai. Naujai aplankytos vietovės. Nesikartojantys kraštovaizdžiai.
  „Šiaurės liga“ neišgydoma ir čionai dar būtinai sugrįšim.
  Ačiū Skandinavija...
3
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 30, 2017, 08:25:56 pm »
Birželio 16 diena - priešpaskutinė kelionės diena Suomijoje

Labas rytas NARANKA.
  Šviesi naktis pralėkė lyg sakalo skrydis. Iš pačio ankstyvo ryto mus žadino besibalškanti grąžiagalvė ir pavienės zylės.
  Rytas prasidėjo nuo kavos, pusryčių, o naujos dienas kelionės tikslas – Valkmusa National Park. Šis taškas buvo trūkstamo kelionės etapo atkarpos užpildymas kurį maloniai nurodė Gediminas Gražulevičius. Didelis dėkui kolegai.
  Atstumas iš priešpaskutinės stovyklos iki galutinio dienos kelionės sustojimo ganėtinai solidus – 700km.
  Tarpinis sutojimas - 65.093736  28.904008  -  Hiljaisen Kansan Niittykahvila. Čia įdomių iškamšų parkas po atviru dangumi. Čia suvenyrai, kavos puodelis, kažkoks neblogas blynas ir su gera nuotaika kelionė tolyn.
  Valkmusą  60.572054  26.705057 pasiekėme vakarėjant. Neatlaikėme pagundos nukulniuoti iki pelkės pažintinio tako apžvalgos bokštelio apsižvalgymui po pelkę. Pelkė kaip ir visos Suomijoje nuostabiai gražios. Norisi kiekvieną kampą fotografuoti tik va nevisuomet pavyksta tą grožį pernešti į fotoaparato matricą.
  Pelkėje mus iškart pasitiko nepatenkintas dirvinio sėjiko patinas, tikutis, vidutinė kuolinga, erelio žuvininko lizdas, o tai reiškė, kad kitos dienos rytas prasidės nuo fotosesijos pelkėje ir nemažų vilčių geram kadrui.

4
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 23, 2017, 07:41:50 pm »
Birželio 15 diena - dvylikta kelionės diena

Nauja kelionės diena saulėta.
Pusryčiai, nedidelė sesija kalno apylinkėse ir atsisveikinimas iki kito karto su Valtavaara.
 13:30 pajudėjome iš Oulankos. Kitas kelionės tikslas NARANKA. 65.634333, 29.599213 - čia 2011 metais aptikome tripirščio genio perimvietę. Kodėl nepatikrinus dabartinės kelionės metu? Jei tripirščio genio nerasime pelkė padovanos nuostabius vaizdus.
 Atvykę pelkinį taką radome jį apleistą. Pažintinio tako lentos supuvusios, iškabintas užrašas, kad trasa neveikianti, bet mes Lietuviai, ekstremalai ir pusę trasos įveikėme, nors tarpais  ja eiti buvo gana nesaugu.
 Visas trasos ilgis 15 km, bet kadangi žmonių nebelankoma tai gyvasties netrūksta. Radau tris kurtinių lankomas vietas. Pėdų pilna, bet čia reikėtų būti anksti pavasarį.
5
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 23, 2017, 06:17:52 pm »
Birželio 14 diena - vienuolikta kelionės diena - II

Po viešnagės Saariselkoje laukė kelionė visai dienai – 400 km.
  Apie 16:00 pasiekiamas kelionės tikslas Valtavaara kontainen - Oulanka. 66.208625, 29.218502
  Su ta vieta susieta labai daug prisiminimų. Ši vieta kelionės metu į šiaurę lankoma kiekvieną kartą. Vietiniai gyventojai čia įtaisė atsiliepimų knygą, kurioje palikti visų kelionių šiaurėn, užsukant čia, įrašai.
  Šioje vietoje be nuostabių gamtovaizdžių nemažai sparnuočių. Vienas ir pagrindinis tai Sibirinis kėkštas (Perisoreus infaustus) Siberian Jay. Vietiniai paukščių mylėtojai čia lankosi kiekvieną dieną  bent du kartus: ryte ir vakare. Tuo įsitikinome ir šio sustojimo metu.
 Prieinantys prie mūsų suomiai paklausdavo ar tik ne KUUKKELI norim pamatyti. Ilgai šypseną kėlė tas suomiškas “kukavimas“ kol supratome ko jie klausia.
  Fotografavimas nuo kalno buvo komplikuotas dėl saulės padėties vakarėjant. Ruošėmės nakvynei, nes visas darbas laukė ryte.
  Prieš einant vakarienės man pavyko padaryti porą sibirinio kėkšto kadrų. Vakaras kaip tik buvo stebėtinai ramus ir be vėjo, todėl nutariau padaryti keletą nuotraukų iš drono. Pastaroji sesija kėlė šiek tiek nerimo, nes kai tik pakilau su dronu virš kalno, visi vietiniai mikliai sušoko į mašinas ir pasišalino iš aikštelės. Pradžioje pagalvojau, kad tai sutapimas, bet kada kitos dienos ryte vėl pakėliau droną – situacija pasikartojo. Į  diskusijas kodėl suomiai taip elgiasi nesileidome, bet toliau su dronu skraidyti taip pat nesiryžau. Kas žino kodėl taip blaškėsi suomiai? Vienas iš jų  pamatęs mano skraiduolį priėjo ir pasakė jog tai "Devil's machine". Pasakė su šypsena, bet kas buvo jo galvoje,- liko mįsle.
  Ryte iškart susiruošėme lipti į kalną, nes diena nuostabi ir be debesėlio. Pirmyn…


6
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 13, 2017, 08:50:24 pm »
Birželio 14 diena - vienuolikta kelionės diena

Dienos negailestingai artinasi prie kelionės finalinio etapo. Vakarykštė diena buvo ganėtinai vaisinga, todėl ilgai vakaroti nesinorėjo, nuėjome ilsėtis, nes buvome pavargę nuo rėplinėjimų po kalną.
 Ilgesnis užsibuvimas Karigasniemi apylinkėse nebeturėjo prasmės, todėl reikėjo judėti pietų pusėn, palikti poliarinio rato ribą ir traukti Kuusamo kryptimi. Labai gaila, kadangi man šis regionas labai mielas, bet palikti vis viena teks.
  Atsisveikiname su regionu ir į kelionę.
Diena apniukus, nieko įdomesnio iki pat Inari. Čia mus pasitiko nuostabusis ežeras, kuriame prie kranto plaukiojo pora juodakaklių narų. Artimiausioje aikštelėje sustojimas, fototechnika ir prie darbo. Paukščių pora pasirodė besanti išdidi. Mūsų “provokacijoms” nepasidavė, “poravimasis nepavyko”, teko tenkintis kadrais dokumentikai. Fotografavimas vyko iš 40-50 metrų atstumo, o kadangi šviesos nebuvo tai kadrai tik atminimui.   68°47'25" N 27°23'27" E

  Geras pusvalandis ir vėl kelyje. Pakeliui sustojimas Saarirelkoje. Pirmoje kelionėje Saarirelkoje Vytautas JUSYS surado mornelį. 68.7902778, 27.3908333  Dabar čia didelė slidinėjimo bazė, žmonių belekiek ir iš mornelio liko tik prisiminimai.
  Žygiuojame į restoranėlį išgerti kavos ir vėl į kelionę.
7
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 13, 2017, 07:46:40 pm »
Birželio 13 diena - dešimtoji kelionės diena II

11:25 baigėme fotosesiją prie TUPOS. Mintyse atsisveikiname su lesykla ir vėlgi grįžtame prie Karigasniemi kalno. Technikos peržiūra ir pasiruošimas lipimui. 12:20 iškeliaujame.
 Be būsimos fotosesijos kalne nutarėme paminėti Sauliaus Gulbinsko metines. Šlagbaumas.
Birdpix lipdukas. Lipdukas stebuklingai išlikęs nuo pirmosios kelionės į šiaurę.
 Oras geras tik va neįtikėtinai tylu. Paukštingumas fatališkai mažas. Pentinuotų startų nei kvapo. Vienas labai atsargus dirvinis sėjikas, tolumoje girdėti vidutinė kuolinga. Paskutinė viltis toje tuštybėje - tundrinė žvyrė. Netrukus lemtis pamalonina. Žvyrė pastebėta. Čiumpame garso kolonėlę ir bandome kalbinti. Patinukas sureagavo akimirksniu. Pakilo iš priešingo šlaito, perskridęs mums virš galvų nutūpė už gero 10-ties metrų ir pradėjo ieškoti to kas drįso įsiskverbti į jo teritoriją. Mums to ir tereikėjo. Emocijos ir adrenalinas užvirė. Fototechnikos užraktai kaleno be perstojo.
 Nerealiai…
Kažkaip po Sauliaus atminimo pagerbimo visiškai apleido jėgos :) Visi išsibarstėme kas kur. Aš grįžau į stovyklavietę kur susiradau mėlyngurkles, kurios labai gerai pozavo. Netrukus pasirodė Bronislovas ir sesiją tęsėme dviese. Stanislovas darė didelį ratą ir jo sesijos vaizdelius greičiausiai pamatysime taip pat čia... 

8
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 08, 2017, 10:44:44 pm »
Birželio 13 diena - dešimtoji kelionės diena

Dešimtas kelionės rytas pasitiko paniukęs.
 Rytmetinis kavos puodukas ir tolimesnės fotografinės veiklos aptarimai šiai dienai.
Meteorologai šiam Karigasniemio kalno regionui popietėje žadėjo vėl gerą orą. Mus tai džiugino, nes ryte lipti į kalną nebuvo prasmės, kadangi kalne žiūrint nuo stovyklavietės matėsi rūkas. Nutarėme išnaudoti paniukusias oro sąlygas savo naudai. Važiuojame galutinei sesijai prie TUPOS užeigos lesyklų. (69.182236, 27.214046) Pagrindinis tikslas pušinė sniegena ir visa kita galima gyvastis. Po šios fotosesijos paliksime Tupos kavinę kitiems, geriems laikams.
70 kilometrų gero suomiško kelio ir mes jau vietoje. Iškarto nužingsniuojame į kavinę, pasiimame kavos, palikome pinigėlių paukštukų mitybos savanoriškai rinkliavai ir padėkoję šeimininkei išsiruošėme fotosesijai.
 

 
9
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 08, 2017, 09:51:48 pm »
Birželio 12 diena - devintoji kelionės diena - III

Pasibaigus sesijai iškarto judėjome toliau. Trasa žavėjo nuostabiais vaizdais.  Iš lėto leidomės nuo kalnų žemyn, nes mažėjo sniego kiekiai. Nuvažiavę apie 70 kilometrų aptinkame pirmą iš daugelio pakelės ežeriukų kuriame gyvybė. Čia perinčios gulbės giesmininkės, apvaliasnapiai plaukikai, tikučiai, juodakrūčiai ir kiti tilvikiniai.  70.334461, 26.056793
 Nieko nelaukdami čiumpame fototechniką ir prie ežerėlio. Prasidėjo normali fotosesija. Buvo atvejų kai atsirado trukdžių. Iš pravažiuojančių mašinų pamatę gulinčius tris bachūriukus būtinai stoviniavo ir lindo pažiopsoti ką mes tokio fotografuojame. Trupučiuką pakeiksnojome, bet viskas gerai.
  Sesija praėjo gana sėkmingai. “Prišaudyta” keli šimtai kadrų.
  Po geros sesijos praktiškai nebestoviniavome. Pravažiavome Ifjordą, Lakselvą ir pervažiavę upę palikome Norvegiją visam.Važiavome be sustojimo iki kito galutinio tikslo, o jis Suomijoje. Karigasniegi kalnas.
 Atvykome į vietą apie 20:00 valandą. Dar kur nors judėti jau nebeturėjome jokio noro, "batareikos" visų buvo prie pabaigos, nes praėjusi diena veiksmu buvo labai intensyvi ir visi pavargome, todėl ruošėmės poilsiui ir kitos dienos fotosesijoms, nes kitą dieną vėl laukė dideli planai.
10
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 06, 2017, 07:26:38 pm »
Birželio 12 diena - devintoji kelionės diena - II

Užvažiavus ant kalnagūbrio atsivėrė nuostabūs vaizdai.  Šviečia skaisti saulė. Toliau mus lydi geras oras, nuotaikos “kovingos”. Štai viena iš nedaugelio pratirpusių properšų snieguose, o ten užsiėmęs teritoriją vėl stovi žvyrinas.  Liuksas. Visų pirma atliekamas bandymas to žvyrino jautrumui nustatyti. “Vaikinuką” pakalbinu, o tas nieko nelaukdamas puola ieškoti kam išrašius “šviesų”. Viskas čiki. Kol žvyrinas nervinasi ir lakioja aplinkui, siūlau draugams mikliai gulti į žvyrės teritoriją, nes toji ne už ilgo vėl ją užsiims. Man per tą laiką reikia nuvaryti kemperį nuo važiuojamosios dalies į ramesnę vietą.
  Toliau viskas vyksta kaip ir suplanuota, bet man vaizdelio matyti nepasisekė. Teko stebėti iš gero puskilometrio  ir laukti kolegų skambučio kai bus baigta sesija, o jau kam ir kaip sekėsi žinosim iš jų pasakojimų.

Veiksmas vyko čia: 70.451818, 27.409271
Puslapiai: [1] 2 3 ... 10