Paskutiniai įrašai

Puslapiai: [1] 2 3 ... 10
1
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 13, 2017, 08:50:24 pm »
Birželio 14 diena - vienuolikta kelionės diena

Bus daugiau...
2
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 13, 2017, 07:46:40 pm »
Birželio 13 diena - dešimtoji kelionės diena II

11:25 baigėme fotosesiją prie TUPOS. Mintyse atsisveikiname su lesykla ir vėlgi grįžtame prie Karigasniemi kalno. Technikos peržiūra ir pasiruošimas lipimui. 12:20 iškeliaujame.
 Be būsimos fotosesijos kalne nutarėme paminėti Sauliaus Gulbinsko metines. Šlagbaumas.
Birdpix lipdukas. Lipdukas stebuklingai išlikęs nuo pirmosios kelionės į šiaurę.
 Oras geras tik va neįtikėtinai tylu. Paukštingumas fatališkai mažas. Pentinuotų startų nei kvapo. Vienas labai atsargus dirvinis sėjikas, tolumoje girdėti vidutinė kuolinga. Paskutinė viltis toje tuštybėje - tundrinė žvyrė. Netrukus lemtis pamalonina. Žvyrė pastebėta. Čiumpame garso kolonėlę ir bandome kalbinti. Patinukas sureagavo akimirksniu. Pakilo iš priešingo šlaito, perskridęs mums virš galvų nutūpė už gero 10-ties metrų ir pradėjo ieškoti to kas drįso įsiskverbti į jo teritoriją. Mums to ir tereikėjo. Emocijos ir adrenalinas užvirė. Fototechnikos užraktai kaleno be perstojo.
 Nerealiai…
Kažkaip po Sauliaus atminimo pagerbimo visiškai apleido jėgos :) Visi išsibarstėme kas kur. Aš grįžau į stovyklavietę kur susiradau mėlyngurkles, kurios labai gerai pozavo. Netrukus pasirodė Bronislovas ir sesiją tęsėme dviese. Stanislovas darė didelį ratą ir jo sesijos vaizdelius greičiausiai pamatysime taip pat čia... 

3
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 08, 2017, 10:44:44 pm »
Birželio 13 diena - dešimtoji kelionės diena

Dešimtas kelionės rytas pasitiko paniukęs.
 Rytmetinis kavos puodukas ir tolimesnės fotografinės veiklos aptarimai šiai dienai.
Meteorologai šiam Karigasniemio kalno regionui popietėje žadėjo vėl gerą orą. Mus tai džiugino, nes ryte lipti į kalną nebuvo prasmės, kadangi kalne žiūrint nuo stovyklavietės matėsi rūkas. Nutarėme išnaudoti paniukusias oro sąlygas savo naudai. Važiuojame galutinei sesijai prie TUPOS užeigos lesyklų. (69.182236, 27.214046) Pagrindinis tikslas pušinė sniegena ir visa kita galima gyvastis. Po šios fotosesijos paliksime Tupos kavinę kitiems, geriems laikams.
70 kilometrų gero suomiško kelio ir mes jau vietoje. Iškarto nužingsniuojame į kavinę, pasiimame kavos, palikome pinigėlių paukštukų mitybos savanoriškai rinkliavai ir padėkoję šeimininkei išsiruošėme fotosesijai.
 

 
4
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 08, 2017, 09:51:48 pm »
Birželio 12 diena - devintoji kelionės diena - III

Pasibaigus sesijai iškarto judėjome toliau. Trasa žavėjo nuostabiais vaizdais.  Iš lėto leidomės nuo kalnų žemyn, nes mažėjo sniego kiekiai. Nuvažiavę apie 70 kilometrų aptinkame pirmą iš daugelio pakelės ežeriukų kuriame gyvybė. Čia perinčios gulbės giesmininkės, apvaliasnapiai plaukikai, tikučiai, juodakrūčiai ir kiti tilvikiniai.  70.334461, 26.056793
 Nieko nelaukdami čiumpame fototechniką ir prie ežerėlio. Prasidėjo normali fotosesija. Buvo atvejų kai atsirado trukdžių. Iš pravažiuojančių mašinų pamatę gulinčius tris bachūriukus būtinai stoviniavo ir lindo pažiopsoti ką mes tokio fotografuojame. Trupučiuką pakeiksnojome, bet viskas gerai.
  Sesija praėjo gana sėkmingai. “Prišaudyta” keli šimtai kadrų.
  Po geros sesijos praktiškai nebestoviniavome. Pravažiavome Ifjordą, Lakselvą ir pervažiavę upę palikome Norvegiją visam.Važiavome be sustojimo iki kito galutinio tikslo, o jis Suomijoje. Karigasniegi kalnas.
 Atvykome į vietą apie 20:00 valandą. Dar kur nors judėti jau nebeturėjome jokio noro, "batareikos" visų buvo prie pabaigos, nes praėjusi diena veiksmu buvo labai intensyvi ir visi pavargome, todėl ruošėmės poilsiui ir kitos dienos fotosesijoms, nes kitą dieną vėl laukė dideli planai.
5
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 06, 2017, 07:26:38 pm »
Birželio 12 diena - devintoji kelionės diena - II

Užvažiavus ant kalnagūbrio atsivėrė nuostabūs vaizdai.  Šviečia skaisti saulė. Toliau mus lydi geras oras, nuotaikos “kovingos”. Štai viena iš nedaugelio pratirpusių properšų snieguose, o ten užsiėmęs teritoriją vėl stovi žvyrinas.  Liuksas. Visų pirma atliekamas bandymas to žvyrino jautrumui nustatyti. “Vaikinuką” pakalbinu, o tas nieko nelaukdamas puola ieškoti kam išrašius “šviesų”. Viskas čiki. Kol žvyrinas nervinasi ir lakioja aplinkui, siūlau draugams mikliai gulti į žvyrės teritoriją, nes toji ne už ilgo vėl ją užsiims. Man per tą laiką reikia nuvaryti kemperį nuo važiuojamosios dalies į ramesnę vietą.
  Toliau viskas vyksta kaip ir suplanuota, bet man vaizdelio matyti nepasisekė. Teko stebėti iš gero puskilometrio  ir laukti kolegų skambučio kai bus baigta sesija, o jau kam ir kaip sekėsi žinosim iš jų pasakojimų.

Veiksmas vyko čia: 70.451818, 27.409271
6
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 04, 2017, 10:02:17 pm »
Birželio 12 diena - devintoji kelionės diena

Pirmadienis.
  Utsjoki. Komanda kilo gerai išsimiegojus, nes skubėti nebuvo kur. Rytinė higiena, pusryčiai ir pajudėjome iki vienintelės vietinės degalinės. Lygiai 09:00 atsiveria parduotuvė, pradeda dibti degalinė. Pildome degalų baką kaip “akį” ir vėl Norvegijon.
  Maršrutas šiai dienai didelis ir raizgytas. Apie 380km. Planuojame vėl surasti žvyrę ir įsitikinti gamtinėmis sąlygomis, nes vienas iš tikslų nuvažiuoti iki GAMVIK’o.  Didelių vilčių nedėjom, nes kalnuose sniegas tad kažko tikėtis esant tokiai situacijai nelabai verta.
 Prieš du metus važiuojant su Stankūnu į Gamviką, žemutinėje Norvegijos dalyje  sniego nebuvo, o va pakilus į kalnus Gamviko trasoje viskas buvo po ledu. Šiais metai tikėtis geresnės situacijos buvo nerealu.Pirmoji dienos dalis nepašykštėjo peizažų. Oro sąlygos idealios, todėl daugiau stoviniavome fotosesijoms, nei važiavome, bet po truputį artėjome prie vieno iš koordinatinių taškų ir kaip ten sekėsi toliau - jau kitoje pasakojimo dalyje...


7
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 01, 2017, 08:46:18 pm »
Birželio 11 diena - aštuntoji kelionės diena - III

 Ilga birželio vienuolikta diena pasitaikė. Įspūdžiai apsėmė viską, bet viskas turi pabaigą ir atsitokėję po viešnagės Syltefjorde nutarėme važiuoti pietų pusėn.  Taip pat pasiektas kelionės vidurys, nes kitą sekmadienį jau būsime namuose, o dabar judame toliau.
 Artimiausia turima lankytina vieta - žvyrės. Kokios jos, kaip jas "paimti" , ką su jomis daryti neaišku. Svarbiausia kad tikslas yra, koordinatės yra, tai ir varom. Gediminas sumelavo, arba ne, tuoj situacija parodys.  70.507083   29.218194
 Po keleto valandų mes tikslo vietoje,- beliko tik pamatyti žvyriną. Kai žinai ką reikia pamatyti pasirodo tai nebaisiai sudėtinga :) Nustatytoje vietove važiuojame lėtai. Visur sniegas ir tik atskiros nedidelės aikštelės be sniego. Štai pirmoji aikštelė su labai skurdžia augmenija.  Sukoncentruojamas dėmesys ir neveltui, o gi stovi lyg statula žvyrės patinukas. Jėga. Dabar apmąstome ir bandome  dirbti.
 Vienintelė problema, kad labai jau judri trasa. Lengvieji automobiliai problemų kaip ir nesudaro, bet kaip tyčia pasipylė sunkiasvoriai vilkikai. Aikštelės nėra, sustojame kelkrašytje. Vienu metu kaip tik su mūsų kemperiu susilygina du prasikeičiantys vilkikai. Akimirkai pagalvojau,- va dabar tai mus jau nupūs, bet viskas praėjo sėkmingai. Visur aplink sniegas, todėl teko fotografuoti pagal esamas aplinkybes, o rezultatas - toks koks  gavosi. :)

70.523610, 29.141650

Medžioklė vyko kol abi pusės išsisėmė, tad keliaujam toliau. Planuose rytojaus maršrutas ir jis nemenkas, o degalų liko kokiems 200 km maksimum. Nuspręsta grįžti Suomijon iki Utsjoki ir užsipilti degalų, nes Suomijos šiaurėje dyzelinas 1,50€ kai Norvegijoje virš dviejų eurų, o kemeprio degalų bakas 120 Ltr ir važiuoti dar labai daug. Atstumas iki Utsjoki vos 80 km, vieni niekai lyginant su pravažiuotais atstumais.
 Paliekame kalnų regioną ir judame Suomijos ir Utsjoki link.
 Štai muitinė, kertame Norvegijos - Suomijos valstybinę sieną. Absoliuti ramybė, vakaras.
 Situacija nebaisiai džiugina, nes degalinė kaip ir parduotuvė dirba nuo 09:00 - 18:00, todėl nakvynė Utsjoki miestelio pakraštyje garantuota :) Skubėti nėra kur. Labos nakties ir iki rytojaus ...

Nakvynės vieta: 69.86182  27.00563
 
8
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Liepa 01, 2017, 07:17:13 pm »
Birželio 11 diena - aštuntoji kelionės diena - II

 Sesija tikrai verta didelio dėmesio. Keturios valandos praskriejo kaip vėjas. Žiūrim štai ir atplaukia Orianas. Balius baigėsi :(  pajuokavau, kad bais greit viskas prabėgo :) Orianas atsakė atvažiuosit dar kartą.
 Susirenkame daiktus, susirioglinam į katerį ir štai dar viena atrakcija. Orianas plaukia ne atgalios, o dar apiplukdo pakrante iki fiordo žiočių. Vėl nerealūs vaizdai. Fotografija to perteikti negali, nes priplaukiame prie uolų kurių aukštis siekia iki 220 metrų. Įlankėlėse pilna taisčių, bet optika jau supakuota, o ir ant stiprokai siūbuojančios valtelės denio nelabai ką doro nuveiksi, todėl dirbu tik su savo SONY a5000.
 Paklausėme Oriano kaip su jūriniais ereliais? Jis pasakė, kad šiuo metų jų nėra. Tik vienas sukiojosi pakrantėje, nes ilgai užsitęsė šiemet žiema ir jie pasirodys po gerų trijų savaičių. Jų čia bus iki 50 paukščių ir jie negailestingai atakuoja padūkelių koloniją.
 Po valandžiukės fantastiškai praleisto laiko ir nerealios sesijos plaukėme atgalios, o mus lydėjo nedidelis delfinas.
 Štai mes krante. Orianas pasikviečia vidun sušilti ir išgerti   puodelį geros karštos kavos.
 Vėl smagi diskusija.
 Orianas pakviečia atvykti vasario - kovo mėnesį skiauterėtų gagų fotosesijai. Apdalina vizitinėmis, mes atsiskaitome už liuksusinę kelionę ir atsisveikiname iki kito karto su Orianu ir Syltefjordu.
9
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Birželis 30, 2017, 09:59:47 am »
Birželio 11 diena - aštuntoji kelionės diena

 Birželio 10-toji praskriejo kaip vėjas. Kažkaip išnaudojau daug energijos, todėl "baterijos" pasibaigė ganėtinai anksti ir miegučiui atsidaviau gana anksti, o Stasys, Broniaus teigimu, "pušį" gaudė iki 24-tos valandos. Na, bet tai jau vakar. Birželio 11-ta. 04:40 keliuosi ir bandysiu klibinti draugiukus, nors abu parpia kaip barsukai. Šiandien antra DIDŽIOJI super emocijų diena. Šiandien šiauriniai padūkėliai.
 Taigi rytmetinis "podjomas" prasidėjo kaip ir suplanuota. Rytinė higiena, kavagėris ir pasiruošimas, nes 07:00 turime būti vietoje.
 Jokių staigmenų, štai mes ir vietoje. Tuoj mus pasitinka Orianas, nedidelis instruktažas, gelbėjimosi liemenės ir krypuojam į katerį.
 Taigi startas fiordu į Barenco jūrą. Akį malonina nuostabūs vaizdai, pakeliui lašišas auginanti stotis ir pirmos jūrinės bangos. Po keleto minučių pasirodo uola kuriame šiaurinių padūkėlių kolonija. Orianas prieš išlaipindamas instruktuoja kaip pasibaigus sesijai nulipti į katerį, nes atoslūgio dėka vanduo bus žemesnis ir uola bus slidi.
 Mums terūpi kuo greičiau užsiropšti ant uolos. Pamojuojam Orianui, nes jis mus palieka i išplaukia atgalios. Mums skiriamas maksimalus laikas - 4 valandos po kurių, jei mes neskambinsime anksčiau, jis atvyksta.
 Sesija prasideda...


...
10
Kelionės / Ats: Birdpix - Finnmark 2017
« Paskutinis įrašas sukūrė Eugenijus Kavaliauskas Įrašytas Birželis 28, 2017, 10:06:12 am »
Birželio 10 diena - septinta kelionės diena

Dienos čia labai ilgos :) Tiksliau tai saulė nenusileidžia visiškai. Bazinė vieta išsirinkta. Laikas pradėti ruoštis rytojaus dienai, bet prieš tai būtina važiuoti iki Syltefjordo ir susipažinti su Orianu Hansenu ( Ørjan Hansen ).
 
 Visų pirma labas rytas. Būtinas išsijudinimas, kavageris ir tolimesnės planavimas. Kišu nosį laukan - šaltoka :) tik +2C, bet gamta greičiausiai net nebuvo užsnūdus. Pirmoji pradėjo lįsti į akis mėlyngurklė:

Čiumpu fototechniką ir laukan. Netrukus iš kemperio pasirodo draugai. Žestu parodau kur įsilindau ir kviečiu prisijungti. Dar keletas minučių ir sesija prasideda. Malumas trunka neilgai, nes paukštukui ieškoti konkurento nepavyko, todėl jam nusibodo ir jis pradėjo nekreipti į mus jokio dėmesio.
 Taigi renkamės daiktus, keliaujam iki kemperio, pusryčiaujam ir važiuojame į Syltefjordą. Pakeliui žavintys vaizdai, keliatas sustojimų ir mes prie pono Oriano ofiso.
 Netrunka pasirodo ir pats Orianas. Pasikviečia mus vidun, vaišina stipria kava ir prasidėjo diskusija dėl norimos šiaurinių padūkelių fotosesijos. Orianas labai šaunus vyrukas ir komunikabilus. Mus nuteikia labai optimistiškai. Kadangi mus domina oro salygos, o su jomis susijusi šviesa Orianas mums skiria laiką kitos dienos 07:00 ryto. Diskusijų pabaigoje atminimui apie mus paliekam kelias dovanėles su Birdpix simbolika. Jis išlydėdamas pakviečia aplankyti Batsfjordą, nes kitais metais jo ofisas persikels būtent į ten. Atsisveikinime iki rytojau ir judame iki Batsfjordo.
 Miestelis įsikūręs ant fiordo kranto. Kaip tik atoslūgis ir matome binzinėjančius tilvikus, todėl "nosis krapštyti" nėra kada. Fototechnikos į rankas ir pirmyn prie vcandens. Raudonkojai tulikai, lapkandiniai griciukai, teminko bėgikai, uodakakliai narai, juodakrūčiai ir t.t. Pats metas imtis darbo. Kolegos nesnaudžia, visi turim ką veikti. Sėkmingai padirbėję, užkrauti gerų emocijų ir planų rytojaus dienai judame poilsiui. Bronius kaip tik pažadėjo griliaus balių, o ko dar reikia tokia proga? :)
 Parsibaladojam į stovyklavietę, o čia senas pažįstamas - dirvinis sėjikas ir vėl visi griebiam už fototechnikos.
 Šis gražuolis Lietuvoje labai retas. Gyvena išskirtinai aukštapelkėse ir per Lietuvą gal suskaičiuotume kokį dešimt porų, o gal ir ne. Čia šiaurėje visai kiti reikalai. 
Puslapiai: [1] 2 3 ... 10