Autorius Tema: Valdemaras-prisiduodu  (Skaityta 8156 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Valdemaras Norkus

  • Newbie
  • *
  • Įrašai: 4
    • Žiūrėti profilį
Valdemaras-prisiduodu
« Įrašytas: Rugsėjis 08, 2018, 01:21:55 pm »


Laba diena neabejingiems paukščių grožiui,
Mano vardas Valdemaras.Turiu noro prisijungti prie Jūsų įdomios kompanijos ir bandyti padalyvauti maždaug dvidešimt penktuoju.Galvoju kad kompanijoje tobulėti lengviau.Todėl norėtusi kuo daugiau rimtos kritikos(o ne-vėliau aš tau pašnybždėsiu į ausį),diskusijų,nes tikrai nemanau kad esu pasiekęs kokį tai rimtesnį lygį tiek fotografuojant tiek apdirbant nuotraukas.Peržiūrėjau daugumos Jūsų nuotraukas-yra kur stiebtis.Pradėjau fotografuoti būdamas moksleiviu maždaug prieš 37 metus su Smena-2(man virš 50,bet dūšioj dar jaunas),tačiau veidrodiniam fotoaparatui pribrendau apie 2013 metus.Kadangi esu prijaučiantis Nikonui,o dauguma matau Canonistai,tai bus neliūdna :).Šiuo metu fotografuoju su Nikon D4 ir D610(mąstau apie D850 arba D5).Objektyvas paukščiams dažniausiai naudojamas AF-S Nikkor 600mm f4 ED VR.Fotografuoju visur keliaujant darbo ar poilsio metu ,bet dažniausiai Jurbarko rajone ir Baltarusijoje(ten žmona).Mano foto daugiausia galima rasti efoto.lt ir truputi facebuke(Valdemaras Norkus).Kūrybingo visiems darbo!

https://www.efoto.lt/user/57547/nuotraukos

« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjis 09, 2018, 12:22:42 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »

Eugenijus Kavaliauskas

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 202
    • Žiūrėti profilį
    • Dantis.Net
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #1 Įrašytas: Rugsėjis 08, 2018, 10:59:39 pm »
Labai lux Valdemarai.
Man pasisekė antram Birdpix'ininkui pabendrauti su Tamsta, nes pirmas už "akių užbėgo SADOVNIKAS" :)
Seniai stebiu Jūsų darbus eFoto tinkle. Aplamai mano akis nepriklausomai nuo mano įsitikinimų užkliūva už gerų darbų.
Yr gerų darbų, yr trūkumų, bet kas nedirba, tas nedaro klaidų. Laikas viską sudėlios į savo vietas.
Kas liečia NIKON kontorą tai tikrai būsi ne vienas, o ir laikas įrodė, kad viskas kinta ir Nikon'as aplenkė Canon'ą.
Pas mus nevisos "žvaigždės" mėgsta kritiką, todėl objektyvumas šlubuoja.
Yra kaip yra ir visi mes tik žmonės.
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjis 08, 2018, 11:05:26 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »

Valdemaras Norkus

  • Newbie
  • *
  • Įrašai: 4
    • Žiūrėti profilį
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #2 Įrašytas: Rugsėjis 10, 2018, 08:27:09 pm »
Aciu Eugenijau uz grazius zodzius.Labai nustebino apie Nikona.Turbut specialiai uzvyrei kose! :)

Eugenijus Kavaliauskas

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 202
    • Žiūrėti profilį
    • Dantis.Net
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #3 Įrašytas: Rugsėjis 10, 2018, 10:33:01 pm »
 Tikrai ne :)
 Paprasčiausiai esu technokratas, todėl pastoviai stebiu kas naujo techniniame fronte ir kaip nebūtų gaila Canon'as paskutiniiu metu kapitaliai atsiliko. "Geram šokėjui" žinoma tai nebais aktualu, bet daugelyje vietų principo reikalas.
 Lietuvoje deja problematiška profesionalams pačiupinėti realiai fototechnikos naujienas. Tenka skaityti, gaudyti žinutes internete ir daryti išvadas. Viską nesusipirksi, o ypač pabandymui.
 Pavyzdžiui aš naudoju du Canon fotoapratus: Canon 5DMark_IV  ir Canon 5Ds R. Abu kaip ir labai geri, bet kiekvienas turi tai ko neturi kitas. Perkančiam žmogeliui išvis neįmanoma suvokti kas ir kur, o visur 3000€ nekalbant apie optikas.
 Aš ir netik labai daug tikėjomės iš Canon 5DMark IV, bet pastarasis nuvylė, o pinigėliai investuoti. Šiuo metu naudoju jį tik kaip atsarginį.
 Canon 5DsR nerealus agregatas, bet tik profams kurie tikrai žino ką su juo darys, nes nusipirkus jį eiliniam vartojui teks gana nusivilti.
 Nežinau kaip yra su Nikon technika, nes esu pasodintas ant Canon "adatos", bet įtariu ne šventieji puodus lipdo, bėdų turėtų būti ir ten.
Sumoje viskas persidengia programiniu apdirbimo lygiu. Čia vėl Windows ar Apple? PhotoShop ar Lightroom? ACDSee ar Aperture ir taip be galo.
Kiek pastebėjau pačiam tai dar daug braidyti lyg užrištomis akimis. Kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių, bet užsidegimas verčia kalnus.
Mokosi visi. Aš ir neišskirtinis. Praktiškai kasdien perverčiu kas naujo ir ką galiu pritaikyti sau. Žinoma kai žinių bagažas nemenkas trukstamų detalių vis mažiau reikia, bet jos tuomet vis sunkiau pasiekiamos, nes tokios informacijos paprasčiausiai nėra arba ja niekas nesidalina. Gaudai po kruopelytę, bet kas nedirba tas nepasiekia rezultato.
Galų gale studijos tai fantastinis dalykas.
Va tokios nedidelės realijos iš mano kiemo :)
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjis 11, 2018, 06:56:12 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »

Valdemaras Norkus

  • Newbie
  • *
  • Įrašai: 4
    • Žiūrėti profilį
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #4 Įrašytas: Rugsėjis 12, 2018, 02:20:43 pm »
Idomus ir issamus atsakymas🤔.Bent jau as sedau ant Nikono,nes labiau ismanatis uz mane man paskaite paskaitele apie pliusus ir minusus abieju kompaniju.Nors kaip pradziamokslis neizvelgiau tada rimtu skyrtumu,nesigailiu kad pasirinkui Nikon😀

Eugenijus Kavaliauskas

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 202
    • Žiūrėti profilį
    • Dantis.Net
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #5 Įrašytas: Rugsėjis 12, 2018, 05:24:55 pm »
 Geriausia technika ta kurią įvaldai ideliai.
Nikon'ą esu laikęs rankose tik vieną kartą išvykoje, nes tada mano Canon'as be blico dar nesugebėjo atlikti iškeltų užduočių.
Man taip pat po SONY_828 modelio davė palaikyti rankose veidrodinį Canon 20D ir "įsimylėjau" amžiams. Būtų patekęs į rankas Nikon'as neabejotinai būčiau nikonistas.
  Tais tolimais 2000'aisiais Nikon'ui iki Canon'o buvo bais toli, bet laikas bėga. Dabar visi matome kaip kažkada eilinė muilinė SONY stato "по стойке смирно" abu flagmanus, bet ir čia niekas negali pasakyti ar neateis kokia FUJI ir visus padės į vietą. Viską sudėlioja laikas ir technikos įvaldymas.
 Čia tas pats kada paklausiu kolegų kiek procentaliai įvaldę PhotoShopą? Atsakymas daugumos labai liūdnas, nes tai programa sugebanti net neįsivaizduoju ką. Taip ir su fototechnika.
 Praėjusį savaitgalį buvau Palangoje. Krištadūkros sūniaus krikštynose ir sutikau fotografę iš Tauragės. Ji profas, nes fotgrafuoja už pinigus. Bažnyčioje jos paklausiau, o kur "Light SoftBox'ai"? Ji susinepatogino, nes nežinojo kas tai yra. Sakau tai papildomas išorinis apšvietimas. Ji atsakė oi, nedirbu su blicais, nes net nežinau kaip jais naudotis. Ta pati ponia Tauragėje pirma įsigijo Canon 5D Mark IV. Labai norėjau pabandyti ir jos paprašiau. Ji sutiko, bet perspėjau, kad aš eksperimentuosiu ir baigęs grąžinsiu visus parametrus į gamyklinius. Ji vėl oi...... Sako žinai man Broniukas nustatė ir aš fotografuoju nieko nejudindama :) Padėkojau, bet neėmiau. Nesuprantu kam žmonėms tokia technika jei dirba mobilaus telefono lygyje? Čia manau nebepadės nei Nikon'as, nei Canon'as, nei SONY.
 Gal viskas tik dėl piaro?
   
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjis 12, 2018, 05:30:27 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »

Albertas Skirpstas

  • Svečias
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #6 Įrašytas: Rugsėjis 20, 2018, 10:56:25 am »
Eugenijus užsiminė apie fotoaparato nustatymus parametrus. Labai įdomu plačiau apie tai sužinoti. Kokius naudojate?

Eugenijus Kavaliauskas

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 202
    • Žiūrėti profilį
    • Dantis.Net
Ats: Valdemaras-prisiduodu
« Atsakymas #7 Įrašytas: Rugsėjis 20, 2018, 02:40:12 pm »
Variantų yra nemažai.
Pirma tai pasirinkti tinkamą režimą sau ir optikai, nes galimi abu variantai. Kameros šiai dienos turi begales galimybių, kurias nestudijuojant nygrybaujama tiek, kad vėiau tenka grąžinti viską į gamyklinius nustatymus, nes pamiršti ką ir kur nustatei.
2. Nekiekviena kamera adektavati atatinkamam modeliui. Jei 5Ds R turi veidrodžio pekėlimo laikmačio pasirinkimą tai 5D Mark IV neturi ko labai pasigedau. Dėl to pagrindinis arkliukas ir patapo 5Ds R, nes macro srityje tai nepakeičiamas dalykas kai amžinai trūksta šviesos ir įsineša veidrodžio vibracija.
3. Labai svarbus optikos jautrumo faktorius del ko gali kilti fokuso ir ryškumo problemos. Tai vėl nusistatinėja kameroje ir tai reikia bandyti ir ypač dideliam žinio nuotoliui.
4. Pagrindinis patarimas tai imti instrukcija, o ne perversti ją ir šalia pasidėti fototechniką ir pradėti suderinimo darbus, o čia tikrai bus ką veikti.
 Nemeluosiu, daug metų visiškai to nedariau kaip ir nefotografavau į RAW formatą, bet atėjo diena kai pamačiau, kad amžinai kažkas negerai. Žinoma pirmoje eilėje reiktų sau išsikelti užduotis ir taip vieną po kitos jas spręsti. Tik taip susidraugaujama su savo įrankiu, o jis bais galingas.
Tankiai klausdavau savęs už tokie pinigai tame nedideliame fotoaprate, bet kai pažiūrėjau video kaip išardomas 1Dx Mark II supratau, kad tuos įrenginius kuria genialūs inžinieriai ir jei kas nors mums nesigauna tai tik dėl to, kad mūsų rankos išdygusios neš ten... :)

Mintyse pabandykim suvokti ar mes galim kažką bent arti tokio sukurti?

https://youtu.be/aVWr5g-rlFc
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjis 20, 2018, 02:50:08 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »