Autorius Tema: 2018 Tauragės raj.  (Skaityta 153 kartus)

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Eugenijus Kavaliauskas

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 166
    • Žiūrėti profilį
    • Dantis.Net
2018 Tauragės raj.
« Įrašytas: Sausis 23, 2018, 02:58:26 pm »
 Labukas kolegos.
Nutariau atgaivinti fotografine veikla regione, nes jei nieko nedarai viskas užsimiršta ir numiršta. Peržiūrėjus praėjusių periodų postus malonu dūšiai.
Prėję metai kaip ir nuplaukė, todėl 2018 tik prasidėjo tai ir pradėsiu. Bus daug foto iš telefono, važinėjimo maršrutai ir kas, kur, įdomesnio, įsimintino bus pateikta čia. 
 Šių metų veiklą pradėjau nuo Baublos pelkės. Pernai nelabai pasiteisino gulykla baloje, nes buvo pirmas kartas ir pirmos klaidos.
 Patingėjau išsikirsti nendryną kas vėliau ledui nutirpus atsisuko prieš mane. Baubla rėplinėjo, o visur fokuse maišėsi atskiros nendrių padaigos, todėl šiemet vasario nutariau nebelaukti, nes du metus iš eilės vasaris nebedavė galimybės užlipti ant ledo.
 Viskas apžėle, todėl teko darbuotis. Vakar 2018-01-22 ėmiausi tvarkyti gulyklą, nes senoji praaugo nendrėmis ir susmuko. Konstrukcija nepasitvirtino. Permasčiau ir ėmiausi darbo. Reikėjo "lėkti" miškan sausuolių, nes pernai to nepasiruošiau, o prie vandens baseinų tai vieni krūmai kai miške belekiek. Vėl žiupsnelis prakaito, pastangų ir stuobriukai atkeliavo į vietą.
 Kontrukciją atnaujinau.Dabar ji gerokai stipresnė, o ir maskavimosi reikalai sumastyti kitaip. Bus naudojami maskuojantys tinklai.
 Praktiškai esminiai darbai padaryti, o klaidas parodys rezultatai.

 2018-01-16 prisipaudžiau Tomą Kalašinską ir susitvarkėme tulžių, nendrinių vištelių studją Pagramančio parko senvagėje.
Senvagėje du metus styrojo vienas pagalys su vinimis, kuris bais trukdė tulžiams tupinėti, bet kol ledo nebuvo jo pašalinimas buvo problematiškas. Šiemet galų gale prisivertėme šią problemą išsręsti:

 Darbuojantis tarp nendrių pastebėjau seną, gerą pusrastį, kuris buvo apžėlęs žolėmis ir nendrėmis. Išvalėm. Žinoma jis vėl apžels, bet kurį tai laiką vištikės lips ant jo ir kutinėsis :)
Va toks vaizdelis iš praėjusio vasaros sezono:https://www.flickr.com/photos/dantux/34627469485/in/album-72157636906742165/

******************************************************************************

2018-01-24

Šiandien pabaigau likusiu štrichus. Žinoma "studija" dasivedinės iki pat fotosesijos pradžios, bet pagrindai padaryti.
Oras sušilo iki +3
Nendrių kirtimas pasidarė sudėtingas, nes sniegas šlapias ir susistume į krūvas kurias pastumti sunku, bet lesyklos stalui pakako.
Pačios slėptuvės galinė dalis užmaskuota. Paukščiai iš priekio kiaurai nebematys.
Taigi beliko sulaukti kovo mėnesio ir prasidės darbas.
Iki pasimatymo Baubla.******************************************************************************

2018-01-28

 Sausis krypuoja finalo link, orai nors nusišauk. Nespėju lesykloje nupylinėti vandenis. Paukščiukų gaila - tokia pagada, kad nors lįsti po kaldra.
Visviena neiškenčiau ir prigriebiau fotoapratą. Užsimėiau studijomis ir praktiniais darbais. Jei mokai yra ir rezultatas. Nebereikalo sakoma,  kiek besimokytum visviena durnas numirsi.
 Naujos pamokos ir praktiniai užsiėmimai davė savo rezultatus. Tokios oro salygos pats tas metas praktiniems užsiėmimams. Atslinkus pavasariui ir gerėjant orams tikrai nebus laiko knaisiotis po nustatymus, skaityti instrukcijas ir apdirbinėti bandomuosius testus. Taip, kad pastudentaujam...https://www.flickr.com/photos/dantux/39910875222/in/dateposted/

   Model                 Canon EOS 5DS R
   Shutter Speed         1/160 s
   F-Number              f/5.6
   ISO                   ISO 1600
   Exposure Bias Value   -0.67 eV
   Metering Mode         Spot
   Flash                 Off, Did not fire
   Focal Length          400 mm
   Lens Model            EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
   Date/Time Original    2018-01-28 12:34:42 PM   Model                 Canon EOS 5DS R
   Shutter Speed         1/30 s
   F-Number              f/5.6
   ISO                   ISO 640
   Exposure Bias Value   -1.00 eV
   Metering Mode         Spot
   Flash                 Off, Did not fire
   Focal Length          400 mm
   Lens Model            EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
   Date/Time Original    2018-01-28 11:47:08 AM
https://www.flickr.com/photos/dantux/39912282322/in/dateposted/

******************************************************************************

2018-01-30

 Išlindau porai valandų žvalgybai. Gyvybė sparnuočių atžvilgiu beveik nulinė. Aplankiau savo pelkę. Radau tik savižudį žveją. Paklausiau ar žinai, kad po tavimi 9 metrai gylio? Tasai atsakė, kad jis lengvas ir ledas dar iki 7cm.
Palinkėjau "kamikadzei" sėkmės ir išvažiavau nuo nesamonių.

 

 Dar apsukau kelis paukštinius taškus. Vandens vėl belekiek. Siaubas. Iš žiemos nebeliko nieko iškyrus problemas Sadovnikui.
Kur bepasuksi "delta". Net su visureigiu nelindau į rizikos faktorius. Geriau savo dviejomis.
Patikrinau riešutines - tyla, jerubes - tyla, Baublos dar nėr. Praskrido vienas, pasimetęs ir rėkdamas čimčiakiukas.
Diena persivertė antron pusėn, dangus pradėjo grasinti tamsiais, sniego pilnais debesimis, o Geniukas pabruko uodegytę ir išlėto parrauliojo į namučius.
Va tiek, šiai priešpaskutinei sausio dienai.******************************************************************************

2018-02-03

Dienos jau nieko nebestebina savo niūrumu. Atrodo lyg tai niekad nesibaigs, saulę kažkas pavogė, bet taip tik atrodo :)
Fotografui blogo oro nebūna - būna tik laiko trūkumas.
Šiandien nutariau padirbėti aplinkos fotografijoje, nes užleidus įgūdžiai neaišku kaip, bet kažkur nugrimsta. Su pirmais išvykos kadrais tai pasitvirtino. Peršvietimai, nedašvietimai, Jautrumo nustaymai ir t.t., bet tai tik keliems bandymamas.
Pasirinkau Pagramančio regioninio parko numindžiotas vietas. Vistik šaknys kviečia.
Mano mėgstamiausias - Tamošaičių ąžuolas išgyvena paskutines savo ilgo gyvenino akimirkas. Fotografavau jį kai jie buvo du, o dabar paskutines senelio "rankas" negailestingai nuplėšo vėtros.
Čia pat nepavargstanti Lylava, daugelio istorinių įvykių dokumentalistė, neprarandanti savo žavesio, nors ilgaamžė ir nepagal metus grąži.******************************************************************************

2018-02-05

 Vasaris pasistengė ir pradėjo džiuginti veikla panašia į normalią žiemą. Žemę vėl sukaustė gruodas, iš dangaus po žiupsnelį barstomos snaigės. Nenusėdėjau žvalgydamasis pro langą ir nutariau "nulekti" iki Stirbaitynės pasišerti "vaikus".
 Vasaris reanimacinis migracijos mėnuo kada turi pasirodyti mano laukiami veilokiniai suopiai.
 Plentas kaip vasarą, todėl netrukau nusibelsti iki fotomedžioklės vietos, bet liūdino apsoliuti tuštuma. Pakelėse nei vieno dominančio sparnuočio.
 Per gaspadoriaus lauką riedėjau pirma pavara. Grumstas ant grumsto, kažkoks košmaras, bet reikia kažkaip nugabenti mėsytę "vaikams".
Apžiūrėjau "Moliugo namelį" - viskas čiki.
Padėjus mėsytes iškart pasirodė kranklių. Padėkojau už dėmesį, įsirėplinau į "GAZiką" ir išriedėjau namo. Bandysiu laimę artimiausiomis dienomis.

******************************************************************************
 
Bus daugiau...
« Paskutinį kartą keitė: Vasaris 06, 2018, 08:09:11 pm sukūrė Eugenijus Kavaliauskas »